Artykuły z kategorii

fot. stockvault.netW sali sesyjnej Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbędzie się we wtorek (11 czerwca) konferencja Cyfrowa Pobudka Pokolenia 50+. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Miasta w Internecie, które we współpracy z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji prowadzi program Polska Cyfrowa Równych Szans.

 

Spotkanie jest elementem Warmińsko-Mazurskiego Zjazdu Latarników – wolontariuszy wprowadzających dojrzałe osoby w świat internetu. Na Warmii i Mazurach do pracy z osobami starszymi zgłosiło się ponad 180 osób. W całej Polsce działa obecnie aż 2614 certyfikowanych Latarników Polski Cyfrowej.  Ich aktywność składa się na ogólnopolski program działań podnoszenia kompetencji cyfrowych osób wykluczonych i pobudzania popytu na usługę szerokopasmowego dostępu do Internetu.

 

Celem akcji jest włączenie dorosłych osób w świat Internetu i innych technologii cyfrowych m.in. podstawowa nauka przeglądania stron internetowych, zakupy i zwiedzanie ciekawych miejsc przez Internet, poszukiwanie przydatnych informacji m.in. dotyczących działania administracji, nauka poruszania się po portalach społecznościowych oraz wykorzystanie nowych narzędzi do komunikowania się.

 

Program spotkania