Artykuły z kategorii

Logo programu Damy Radę - granatowy napis, z częścią wyrazu "my" koloru czerwonego, obok szare sreduszko

Na to pytanie będzie można otrzymać odpowiedź podczas warsztatów, które odbędą się w czwartek (25 lutego) w Elblągu.

Organizatorem spotkania jest Fundacja Razem Zmieniamy Świat od kilku lat realizująca program społeczny Damy Radę.

Co zrobić, gdy nagle, na skutek udaru, wypadku czy powikłań po prostym zabiegu, w rodzinie pojawia się osoba obłożnie chora. Niesamodzielna, niemobilna i zagrożona odleżynami. Co robić? Jak opiekować się osobą przewlekle chorą w domu? Właśnie to konkretne pytanie zadają sobie dziesiątki rodzin w Polsce. Na co dzień nie widać ich, nie wychodzą ze swoim podopiecznym na spacer, nie przechwalają się ich zdjęciami na komórce czy portalach społecznościowych. Są ze swoim problemem bardzo często sami, zagubieni i nieporadni. Sytuacja kryzysowa utrzymuje się latami, a z czasem, z osób opiekujących się, sami stają się tymi, którzy potrzebują opieki i wsparcia.

Z myślą o takich sytuacjach Fundacja Razem Zmieniamy Świat realizuje program społeczny Damy Radę, skierowany do opiekunów osób przewlekle chorych. Wspiera ich merytorycznie, oferując pomoc uszytą na miarę ich potrzeb. Oprócz strony internetowej, fundacja przygotowała bezpłatne poradniki, a także filmy instruktażowe. I co najważniejsze - organizuje w całej Polsce bezpłatne warsztaty stacjonarne, na których opiekunowie osób obłożnie chorych mogą spotkać się z ekspertem i nauczyć się m.in. jak pielęgnować chorego, by uniknąć odleżyn, czy jak bezpiecznie go przemieszczać.

Taki warsztat odbędzie się 25 lutego w Elblągu w godz. 16 – 19. Miejsce spotkania to Dom Pomocy Społecznej „Niezapominajka” przy ul. Toruńskiej 17. Rejestracja pod nr tel. 801 105 555.

Więcej informacji (link otwiera nową stronę internetową)