Artykuły z kategorii

21 listopada na basenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyły się VIII Otwarte Mistrzostwa Szczytna i Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Ratownictwie Wodnym.

W rywalizacji wzięło udział 20 zawodników z Ostrołęki, Gdańska, Olsztyna, Szczytna, a także studenci WSPol.

Uczestnicy rywalizowali w sześciu dyscyplinach indywidualnych i jednej drużynowej. W klasyfikacji Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego najwyższe miejsce zajęli: Katarzyna Ćwik (kobiety) i Jakub Badysiak (mężczyźni). Mistrzowie otrzymali Puchary Marszałka Województwa.

W kategorii kobiet Mistrzostwo Szczytna zdobyła Agnieszka Kowalczyk ze Szczytna, a wśród mężczyzn najlepszy okazał się Jakub Badysiak ze Szczytna.

W rzucie liną pierwsze miejsce zajęli Wojciech Kosiński i Karol Murach (Szczytno). Wyścigi australijskie, podobnie jak w poprzednich trzech latach, okazały się szczęśliwe dla Kuby Badysiaka i Aleksandry Milewskiej. W bardzo wyrównanej i stojącej na wysokim poziomie konkurencji RKO, zwyciężyli Katarzyna Ćwik i Jakub Badysiak.

Zaś w konkurencjach pływackich triumfowali:

• 25 m pod wodą - Aleksandra Milewska i Paweł Jankowski
  • 50 m holowanie manekina - Magdalena Bobrowska i Dawid Świercz
  • 100 m z przeszkodami - Magdalena Bobrowska i Paweł Jankowski
  • 100 m z pasem ratowniczym - Zuzanna Piersa i Hubert Nakielski.

Puchar dla najlepszego zawodnika z powiatu otrzymał Paweł Jankowski, dla najmłodszego zawodnika - Hubert Nakielski (rocznik 2000), a dla najstarszego - Ryszard Sielski (rocznik 1937).

Mistrzostwom tradycyjnie towarzyszył konkursu na plakat dotyczący ratownictwa wodnego. Jury przyznało pięć równorzędnych wyróżnień. W trakcie zawodów za swoje prace zostali nagrodzeni: Radosław Cieślak, Hanna Krafzik, Wiktoria Olbryś, Patrycja Kuklińska, Paweł Bogdański. Najlepsze prace są jeszcze eksponowane na basenie.