Artykuły z kategorii

Fragment plakatu promującego konkurs "Kolej w pejzażu Warmii i Mazur"

To już ostatnie dni na zgłoszenia prac do konkursu na najlepsze regionalne zdjęcie związane z koleją.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane z okazji 70-rocznicy przyjazdu polskich kolejarzy do Olsztyna i 170-lecia kolei w Polsce.

W tym roku przypadają dwie ważne rocznice związane z koleją: 19 lutego świętowaliśmy 70–lecie przyjazdu pierwszych polskich kolejarzy do Olsztyna, a 14 czerwca minęła 170. rocznica przejazdu pierwszego pociągu odcinkiem Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego, co uznaje się za początek kolei w Polsce. Z tej okazji Warmińsko-Mazurski Oddział Przewozów Regionalnych w Olsztynie organizuje konkurs fotograficzny ,,Kolej we współczesnym pejzażu Warmii i Mazur”.

Tematem zdjęć ma być szeroko rozumiana kolej na tle bogactwa pejzażu Warmii i Mazur. Pejzaż - miejski, leśny, wiejski, pocztówkowo słodki, jak i ten o pięknie nieoczywistym lub wątpliwym – wzbogacony o różnorodność obiektów kolejowych oraz umiejętności, wyobraźnię i wrażliwość artystyczną, jest z pewnością wart uwiecznienia. Ważne też jest, by pojedyncze zdjęcie zawierało pewien skończony, pełny przekaz, informację, najlepiej wykraczającą znacznie poza stereotypowy, powszechnie funkcjonujący obraz regionu jako jednego z najpiękniejszych w Polsce.

Termin nadsyłania prac upływa 23 października.

Pobierz:

Regulamin konkursu

Ankieta personalna

Karta zgłoszeniowa