Artykuły z kategorii

Targi Medyczne w Kalinigradzie

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego wzięli udział w XVI Międzynarodowych Targach Medycznych pn. „Medycyna i Kosmetologia 2015”.

Wśród wystawców byli przedstawiciele Rosji, Litwy, Ukrainy, Estonii, Uzbekistanu i Polski.

W uroczystości otwarcia targów uczestniczył Minister Zdrowia Obwodu Kaliningradzkiego, dyrektor Targów Baltic-Expo, Konsul RP w Kaliningradzie, I radca Konsulatu RP w Kaliningradzie oraz dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Stoisko regionu Warmii i Mazur cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających - pytali o zakres i konkretne usługi świadczone w warmińsko-mazurskich szpitalach. Gościliśmy także I radcę Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Kaliningradzie oraz dyrektora Targów. Wizyta stworzyła okazję do krótkiej rozmowy na temat dalszej współpracy regionów w zakresie zdrowia. Prowadzona od lat konsekwentna promocja medycznych usług na rynku rosyjskim już przynosi konkretne efekty. M.in. wyraźnie wzrosła liczba rosyjskich pacjentów korzystających ze świadczeń medycznych w naszych szpitalach.

Udział przedstawicieli województwa oraz podmiotów leczniczych w Międzynarodowych Targach Medycznych jest częścią wieloletniej współpracy z Obwodem Kaliningradzkim. Stanowi to istotny element rozwoju regionalnej polityki zdrowotnej regionu warmińsko–mazurskiego oraz transgranicznej współpracy z Obwodem Kaliningradzkim. Długi okres wymiany wiedzy i doświadczeń z zakresu ochrony zdrowia doprowadził do zacieśnienia stosunków partnerskich pomiędzy rożnymi środowiskami medycznymi obu regionów.