Artykuły z kategorii

Od początku września asystenci podatnika będą pomagać przedsiębiorcom w rozwiązywaniu podatkowych zawiłości.

W ramach programu pilotażowego ok. 100 asystentów - m.in. w Elblągu - zaopiekuje się podatnikami rozpoczynającymi działalność gospodarczą.

Asystenci będą pracować w 50 centrach obsługi podatników w kraju. M.in. dwa takie stanowiska powstaną w Urzędzie Skarbowym w Elblągu. Praca asystentów będzie polegać głównie na pomocy osobom zaczynającym działalność gospodarczą w wywiązywaniu się z obowiązków podatkowych przez pierwsze półtora roku. Jeśli tylko przedsiębiorcy będą chcieli, mogą być na bieżąco informowani m.in., jakie mają obowiązki, prawa, jakie są możliwe ulgi czy zwolnienia.

Elbląscy Asystenci

Od poniedziałku (14 września) działa też rusza też nowy System Informacji Podatkowej uruchomiony w Krajowej Informacji Podatkowej (KIP) ułatwiający obsługę podatników. Umożliwi on w jednym miejscu uzyskanie informacji podatkowych i celnych.

Numer infolinii podatkowej i celnej:

  • z telefonów stacjonarnych 801 055 055;
  • z telefonów komórkowych (22) 330 03 30;
  • z zagranicy +48 22 330 03 30

Z infolinii podatkowej będzie można korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 18. Natomiast infolinia celna będzie dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.