Artykuły z kategorii

Fragmen plakatu promującego festyn w Elblągu

To międzynarodowe przedsięwzięcie organizowane w całej Europie z inicjatywy Komisji Europejskiej.

W sobotę (9 maja) młodzi ludzie z okolic Elbląga będą mogli wziąć udział w Młodzieżowej Majówce.

Koordynacją działań związanych z obchodami Europejskiego Tygodnia Młodzieży w Polsce zajmuje się Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji Narodowa Agencja Programu Erasmus+. Celem Europejskiego Tygodnia Młodzieży jest sprawienie, by głos młodzieży w sprawach dla niej istotnych był słyszalny na różnych poziomach – lokalnym, regionalnym, krajowym i w końcu europejskim.

Stowarzyszenie Elbląg Europa we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta oraz Elbląskim Oddziałem Abstrakcyjnym również postanowiło włączyć się w działania ETM. Już 9 maja o godzinie 15 na placu przy siedzibie Stowarzyszenia (ul. Warszawska 55) odbędzie się festyn dla aktywnej młodzieży z Elbląga pt. Młodzieżowa Majówka.

Celem spotkania jest integracja aktywnej młodzieży z Elbląga, stworzenie przestrzeni do wspólnego spotkania, poznania się, integracji oraz wymiany doświadczeń i umiejętności aktywnej młodzieży z Elbląga.

Podczas imprezy odbędzie się m.in. gra miejska dla młodzieży, pokazy Street Workoutu i Elbląskiego Stowarzyszenia Parkour, turniej gier planszowych, zabawa w tworzenie opowiadań z eKulturalnymi, wielkie gry druhów z ZHP w Elblągu oraz warsztaty wokalne zorganizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury i warsztaty kuglarskie Elbląskiego Oddziału Abstrakcyjnego. Poza tym na imprezie pojawią się również stoiska grup, fotobudka o tematyce europejskiej i młodzieżowej oraz wiele innych gier i zabaw. Na koniec przewidywane jest wspólne ognisko.

 

WIĘCEJ INFORMACJI NA FACEBOOK