Artykuły z kategorii

Logotyp "Kilometry Dobra"Ełk włączył się w 2. edycję ogólnopolskiej akcji „Kilometry Dobra”. Bierze w niej udział 30 miast. W powiecie ełckim projekt realizuje Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „Stopa”. Będziemy przez trzy miesiące zbierać pieniądze, z których 31 maja powstanie gigantyczny wąż złożony z monet o nominale 1 zł.


Pieniądze zebrane w ramach akcji przekazane zostaną na cele, które zostaną ściśle określone przez biorące w niej udział organizacje. W Ełku będzie to program stypendialny „Przekaż Dalej”.


Finał akcji zaplanowany został na 31 maja 2015 roku. W tym czasie odbędzie się próba pobicia rekordu Guinessa w długości węża ułożonego z monet o nominale 1 zł. Wąż ułożony zostanie z pieniędzy zebranych w ramach akcji. Aktualnym rekordzista jest Austria i ułożony przez nią wąż o długości 75 kilometrów.


Akcję wesprzeć można na kilka sposobów. Jednym z nich jest wpłata pieniędzy bezpośrednio na konto wybranej organizacja. Drugi to wrzucanie datków do puszek w trakcie wydarzeń towarzyszących kampanii. Ełcki wąż ułożony zostanie 30 maja w trakcie Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego na Placu Jana Pawła II.