Artykuły z kategorii

Międzynarodowe Spotkania Artystyczne w ElbląguW czwartek (20 listopada) w elbląskim „Światowidzie” rozpoczynają się Międzynarodowe Spotkania Artystyczne.

 

 

Widzów czekają spektakle teatralne, warsztaty, wystawy, koncerty oraz pokazy filmowe. - To działania ukierunkowane przede wszystkim na osoby niepełnosprawne, przy aktywnym udziale osób sprawnych – mówi Teresa Miłoszewska, organizatorka imprezy.

 

 

Międzynarodowe Spotkania Artystyczne umożliwiają osobom z niepełnosprawnościami oraz grupom integracyjnym kontakt z widownią, złożoną zarówno z osób sprawnych, jak i niepełnosprawnych. Jak przyznają uczestnicy, udział w imprezie często motywuje ich do działania i poszukiwania nowych form wypowiedzi artystycznej. - Prezentacje umiejętności teatralnych, plastycznych i muzycznych osób z niepełnosprawnościami na festiwalach i przeglądach artystycznych są nie tylko formą autoterapii poprzez ekspresję twórczą. Są także sposobem komunikowania się z tzw. „zdrowymi” odbiorcami, a także innymi osobami niepełnosprawnymi i ich rodzinami znajdującymi się na widowni i „biernie” uczestniczącymi w wydarzeniu artystycznym – dodaje Teresa Miłoszewska.

 

Do Elbląga przyjedzie około 200 artystów z Polski, Rosji, Szwecji, Ukrainy i Armenii. - Na spektakle, wystawy oraz występy zespołów wstęp jest wolny. Miło nam będzie gościć mieszkańców naszego regionu – zaprasza Teresa Miłoszewska.

 

W ramach Międzynarodowych Spotkań Artystycznych odbędą się także warsztaty dla uczestników imprezy.

 

W czwartek i piątek nie zabraknie także koncertów, które będę zwieńczeniem całodniowych twórczych zmagań. 20 listopada z recitalem akustycznym w „Światowidzie” wystąpi Szymon Wydra, a dzień później w świat reggae przeniesie nas zespół Jafia Namuel. Bilety na recital  Szymona Wydry (20 listopada, godz. 19) dostępne są w cenie 25 i 20 zł (ulgowy) w kasie CSE „Światowid”. Wejściówka na koncert Jafia Namuel (21 listopada, godz. 19) kosztuje 15 i 10 zł (ulgowy).

 

Organizatorami 8. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art" w Elblągu.

 

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM 8. MIĘDZYNARODOWYCH SPOTKAŃ ARTYSTYCZNYCH

 

Więcej o imprezie