Artykuły z kategorii

Logo Światowego Tygodnia PrzedsiębiorElbląg dołącza do miast, w których organizowana jest siódma edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

 

 

W programie spotkania dla uczniów, studentów i przedsiębiorców, którzy chcą odnieść sukces w biznesie.

 

 

Imprezy w ramach Global Entrepreneurship Week, czyli Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, odbywają się w 150 krajach. To właściwie międzynarodowy ruch społeczny, w którym biorą udział instytucje państwowe, prywatne i pozarządowe, firmy i szkoły, uniwersytety i osoby prywatne. Wszystkie te podmioty przez jeden tydzień w roku organizują bezpłatne szkolenia, wykłady i debaty, które wspierają rozwój przedsiębiorczości w danym kraju. Także w Elblągu będzie można wziąć udział w wydarzeniach tego typu.

 

Już w październiku i listopadzie stowarzyszenie Elbląg Europa na portalu społecznościowym Facebook prowadziło kampanię pt. Elbląskie Twarze Przedsiębiorczości, w której promowani byli elbląscy przedsiębiorcy, jako osoby godne naśladowania.

 

Kolejne propozycje czekają na zainteresowanych we wtorek, 18 listopada. Elbląg Europa wraz z Studenckim Kołem Naukowym Myśli Społecznej i Politycznej „Seneka” zaprasza studentów, uczniów i przedsiębiorców na spotkanie pt. Elbląskie Twarze Przedsiębiorczości. Początek o godz. 10, budynek PWSZ (ul. Grunwaldzka 137) w Elblągu.

 

Spotkanie zostało podzielone na trzy części:

 

  • Panel dyskusyjny na temat cech pracownika XXI wieku oraz umiejętności pomagających odnieść sukces w biznesie. W panelu wezmą udział szefowie Klastrów Elbląskich (czas trwania – 45 min.)

 

  • Wystąpienie przedstawicieli młodzieżowych poświęcone szansom rozwoju, jakie młodzieży daje program Erasmus+, i temu, jak pasja może stać się sposobem na życie. Będzie też odczyt o nowych technologiach, trendach w mediach społecznościowych i dobrych praktykach w realizacji swoich własnych przedsięwzięć.

 

  • Prezentacja, z której będzie można dowiedzieć się więcej o sytuacji elbląskiego rynku pracy i jego przyszłości. Obalonych zostanie też kilka mitów dotyczących bezrobocia i pracy w Elblągu.