Artykuły z kategorii

Bus kampanii W specjalnie przystosowanym busie będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek serca.

 


7 i 8 października na chętnych czekać będzie wykwalifikowany personel medyczny, który udzieli porad z zakresu chorób układu krążenia. Olsztyn to już 41 z 46 miast, które w ramach kampanii „Ciśnienie na życie” odwiedza bus.

 


Autobus zmieniony w mobilne centrum badań, stanie w Olsztynie przy ulicy Dworcowej 28 (parking Przychodni Specjalistycznej). We wtorek i środę (7-8 października) między godz. 10 a 18 każdy, kto przyjdzie może liczyć na darmowe badanie wieku serca przy pomocy innowacyjnej aplikacji. Pozwala ona stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego.
Jednym z głównych zadań kampanii „Ciśnienie na życie” jest przeprowadzenie jak największej liczby pomiarów ciśnienia krwi oraz badań wieku serca. W 2013 r. w ramach kampanii udało się przeprowadzić ponad 250 tys. pomiarów. W 2014 r. badania będą wykonywane w centrach handlowych, podczas ważnych konferencji medycznych, biznesowych, masowych wydarzeń sportowych, pielgrzymek oraz kontroli drogowych, a także w wybranych miastach.

Więcej informacji