Artykuły z kategorii

fot. stockvault.netWieczór narodów, chrzest obozowy czy uroczyste złożenie wieńców na grobach poległych żołnierzy I Wojny Światowej – to zarys programu warsztatów organizowanych w dniach 19-28 lipca przez Warmińsko-Mazurski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Olsztynie.

 

W położonym nad Jeziorem Wulpińskim Ośrodku PCK w Kręsku (gmina Stawiguda) młodzież (12-17 lat) z Polski, Rosji i Niemiec weźmie udział w specjalnych warsztatach propagujących dialog międzykulturowy i tolerancję. Myślą przewodnią projektu jest idea humanitaryzmu oraz umiejętność komunikowania się i działania w grupie. W otoczeniu przyrody, w warunkach obozowych młodzi uczestnicy będą mogli sprostać tym wyzwaniom m.in. podczas lekcji udzielania pierwszej pomocy. Oparte na idei wzajemnego szacunku, współpracy i chęci niesienia pomocy innymi zajęcia mają na celu tworzenie trwałych więzi niezależnie od pochodzenia, kultury czy bariery językowej. Organizatorzy zaplanowali również zwiedzanie najciekawszych miejsc Warmii i Mazur w połączeniu z nauką o historii regionu.

 

Na realizację projektu Warmińsko-Mazurski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Olsztynie otrzymał dofinansowanie samorządu województwa z zakresu integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami.