Artykuły z kategorii

aniol stockvaultDziesiąta, jubileuszowa edycja corocznego spotkania twórców i wielbicieli aniołów rozpocznie się w najbliższy weekend. Mieszkańcy wsi Aniołowo zapraszają wszystkich chętnych do wspólnej promocji osiągnięć osób aktywnych. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem marszałka województwa.

 

Jednym z ciekawych punktów programu będzie pokaz plenerowego spektaklu „OBI” w wykonaniu francuskiego cyrku Galapiat. Nie zabraknie również degustacji specjałów kuchni francuskiej serwowanych przez mieszkańców St Thélo z partnerskiego departamentu Côtes d’Armor. Sobotni wieczór uatrakcyjni występ Łukasza Geska, finalisty muzycznego show „Bitwa na głosy".

 

Działalność Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Aniołowo jest efektem partnerskich stosunków i ponad dwudziestoletniej współpracy między województwem warmińsko-mazurskim i departamentem Côtes d'Armor w Bretanii. Tegoroczne przedsięwzięcie jest stałym elementem planu pracy obu regionów. Współpraca partnerska stowarzyszenia z Francuzami trwa od 2009 roku i jest kontynuacją projektu polegającego na udziale przedstawicieli stowarzyszenia w organizowanym we Francji Święcie Kwiatów. Ponadto w 2011 roku młodzież z Aniołowa uczestniczyła w obchodach 20-lecia współpracy Côtes d’Armor – Warmia i Mazury, gdzie zaprezentowała autorski spektakl teatru ognia.

 

Zobacz program

 

Tegoroczny X Międzynarodowy Zlot Miłośników Aniołów odbędzie się dzięki finansowemu wsparciu samorządu województwa.

 

fot. stockvault.net