Podczas zajęćW Mrągowie rozpoczął się projekt „Nie taki komputer straszny…”, czyli cykl bezpłatnych szkoleń z zakresu obsługi komputera oraz korzystania z zasobów Internetu. Projekt skierowany jest do mieszkańców Mrągowa, którzy ukończyli 45 lat.

 

Rekrutacja uczestników biorących udział w projekcie zakończyła się na początku września. Do uczestnictwa w bezpłatnych zajęciach zakwalifikowano 40 osób, choć chętnych było znacznie więcej.

 

Zajęcia ruszyły 16 września. Skierowane są do osób, które nigdy nie miały styczności z komputerem i internetem, bądź miały z nimi bardzo mały kontakt. Szkolenia odbywają się w Zespole Szkół nr 1, przy ulicy Kopernika w Mrągowie. Zajęcia prowadzi osoba odpowiednio przygotowana do wprowadzania uczestników w cyfrowy świat.

 

Szkolenia z zakresu obsługi komputera oraz korzystania z zasobów Internetu potrwają do 10 grudnia.  Uczestnicy podzieleni są na trzy grupy. Każda z nich przez pięć tygodni będzie poznawać tajniki wirtualnego świata.

 

Projekt „Nie taki komputer straszny…” realizowany jest przez gminę miasto Mrągowo w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Informacja i fot. za: Urząd Miasta w Mrągowie