Artykuły z kategorii

Fot. T. RaczynskiWarsztaty, pokazy oraz koncerty, które potrwają od 25 do 27 września 2013 roku, organizuje Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. W tym czasie odbędzie się również Europejska Noc Naukowców.

 


W ciągu trzech dni zaplanowano ponad 300 spotkań, które podzielone są na kategorie tematyczne („zostań humanistą”, „poznaj przyrodę”, „uściślij umysł”, „pokochaj sztukę”, „zbadaj medycynę”, „poznaj społeczeństwo”).

 

Pokazy i warsztaty odbędą się przede wszystkim w Kortowie, chociaż można także odwiedzić
m.in. Muzeum Warmii i Mazur, Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie.

 

Uczestnicy wysłuchają m.in. historii związanej z zamkami krzyżackimi na Warmii i Mazurach, dowiedzą się jak stworzyć bestseller, czy poznają historię pijawek i ich leczniczych właściwości. Będzie można pobawić się ponadto z ciekłym azotem, zobaczyć ruchome roboty z klocków lego, czy też zobaczyć, jak gra się na kieliszkach.

 

Podczas Europejskiej Nocy Naukowców czeka na najmłodszych pokaz dwóch filmów 5D, cieszące się co roku popularnością konkursy w Kąciku Europejskim, będzie można sprawdzić w symulatorze, jak zachowuje się auto podczas dachowania, czy zobaczyć w działaniu, jak funkcjonuje mobilne laboratorium do badania czystości powietrza i wody.

 

Więcej informacji na stronie internetowej www.odn.uwm.edu.pl