fot. stockvault.netDo końca września trwają zgłoszenia do konkursu „Samorząd przyjazny seniorom 2013”. W tym roku premiowane są rozwiązania dotyczące przestrzeni publicznej.

 

Od kilku lat Parlamentarny Zespół ds. Osób Starszych ogłasza konkursy dla samorządów wojewódzkich, powiatowych i gminnych, w których przedmiotem rywalizacji jest ułatwianie życia seniorom. Naczelnym, wieloletnim hasłem tych przedsięwzięć jest rywalizacja o tytuł: „Samorząd przyjazny seniorom”.

 

W obecnie trwającym konkursie nagradzane będą przedsięwzięcia, które ułatwiają życie osobom starszym, np. więcej ławek w parku, w którym spacerują seniorzy, więcej miejsc siedzących w autobusie wyjeżdżającym w godzinach, w których podróżują seniorzy, większe liternictwo informacji, adresowanych do seniorów w różnych mediach itp.

 

Zgłoszenia jednostek samorządu są przyjmowane do 30 września. Pełne opisy programów/projektów powinny być zgłoszone do końca października. Więcej informacji na temat konkursu uzyskać można pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu (22) 694 9540 – w sekretariacie Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Starszych.

 

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy – TUTAJ

 

Informacja za: www.senat.gov.pl