Artykuły z kategorii

Gospodarstwo rolne - ilustracja do tekstu.. Fot. stockvault.net

W dniach 11-12 lutego br. w Centrum Konferencyjno Targowym Expo Mazury w Ostródzie, odbędą się trzecia edycja Mazurskiego AGRO SHOW - największych targów rolnych w Polsce północno-wschodniej.

Wezmą w nich udział jako wystawcy m.in. producenci i dystrybutorzy polskich i zagranicznych maszyn, urządzeń rolniczych i nowoczesnych technologii.

Co roku targi gromadzą dziesiątki tysięcy odwiedzających, zyskując opinię imprezy istotnej dla rozwoju branży rolniczej nie tylko w regionie Warmii i Mazur ale i w kraju. Istotną częścią wydarzenia będzie Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina organizowana przez Warmińsko-Mazurską Izbę Rolniczą, we współpracy z EXPO Mazury S.A., Związkami Hodowców oraz Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

Wystawa dedykowana jest przede wszystkim rolnikom, zarówno tym, którzy są hodowcami zwierząt już od wielu lat, jak i tym stawiającymi swoje pierwsze kroki. Będzie można na niej znaleźć wszystko, co niezbędne w hodowli zwierząt, poznać ciekawych ludzi związanych z branżą, wymienić się doświadczeniami i nawiązać współpracę. Podczas Wystawy Zwierząt Hodowlanych, planowany jest wybór championów przez komisje sędziowskie w różnych kategoriach hodowlanych m.in.: bydła mlecznego, bydła mięsnego, owiec, dający możliwość uczestnikom przedstawienia swojego dorobku hodowlanego. W ramach organizowanej wystawy rolniczej Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego przewiduje ufundowanie nagród rzeczowych dla najlepszych hodowców.

Ponadto, organizatorzy przygotowali dwie konferencje.

Jedna z nich poświęcona będzie tematyce hodowli bydła i zaprezentowana zostanie w następujących blokach tematycznych:

  • „Nowe jednostki chorobowe występujące u bydła“ – wykład przygotuje dr Roman Jędryczko - Weterynaryjne Laboratorium Diagnostyczne,
  • „Żywienie bydła mlecznego“ – zaprezentuje mgr Zbigniew Wróblewski - Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka,
  • Genomowa ocena bydła“ – omówi dr Kazimierz Konsowicz - SHiUZ Bydgoszcz.

Druga konferencja poruszać będzie aktualne problemy hodowli drobiu. Zakres tematyczny to lekoodporność, prawidłowa bioasekuracja oraz diagnostyka laboratoryjna i szczepionki.

Obie konferencje zwieńczą panele dyskusyjne.

Mazurskie AGRO SHOW odbędzie się w nowoczesnym kompleksie wystawienniczym Expo Mazury, zlokalizowanym przy ul. Grunwaldzkiej 55 w Ostródzie. To jedno z najnowocześniejszych centrów targowych w tej części Polski i zarazem doskonałe miejsce prezentacji dla: producentów i dystrybutorów maszyn, firm nasiennych, przedsiębiorstw nawozowych, prasy branżowej, organizacji rolniczych oraz innych podmiotów i instytucji związanych z rolnictwem.