Artykuły z kategorii

urzad fotoCiekawe inicjatywy na ożywienie wsi i małych miejscowości z naszego regionu uzyskają wsparcie samorządu województwa. Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego przyjął uchwałę o możliwości składania wniosków za pośrednictwem Lokalnych Grup Działania na dofinansowanie projektów ze środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2014.

 

Wnioski o dofinansowanie projektów składać będzie można od połowy sierpnia br. w biurach Lokalnych Grup Działania. Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibach LGD oraz w Departamencie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ul. Emilii Plater 1.     

 

Lokalna Grupa Działania jest rodzajem partnerstwa terytorialnego tworzonego zwykle na obszarach wiejskich, zrzeszającego przedstawicieli lokalnych organizacji oraz mieszkańców danego obszaru. Lokalna Grupa Działania przygotowuje lokalną strategię rozwoju. Po jej akceptacji przez samorząd województwa może ona korzystać ze środków finansowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.