Artykuły z kategorii

Piknik, który odbędzie się 16 czerwca 2014 roku, będzie podsumowaniem akcji „Wiosenne działania na Warmii i Mazurach 2014”. Wydarzenie organizuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

 

Hasłem tegorocznej akcji, której organizatorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie brzmiało: „Warmię i Mazury kochamy, o przyrodę dbamy”.

 

Od początku marca do końca maja w całym regionie dzieci i młodzież wykazywały swą aktywność w ramach trzech poddziałań: „Szkolne ostoje przyrody”, „Inwentaryzacja przyrodnicza” i „Przyroda moich dziadków”. Funkcję koordynatorów poszczególnych działań pełniły centra edukacji ekologicznej w Olsztynie, Elblągu, Ełku i Giżycku.

 

W tegorocznej akcji wzięło udział prawie 20 tys. osób. Liderzy, którzy najlepiej wywiązali się ze swoich zadań, zostaną odpowiednio nagrodzeni podczas pikniku ekologicznego. W spotkaniu weźmie udział kilkaset dzieci i młodzieży z całego regionu.

 

Wydarzenie odbędzie się w Parku Jakubowym przy Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Początek o godz. 10, zakończenie o godz. 14.