Artykuły z kategorii

grune wocheW najważniejszym i największym branżowym spotkaniu producentów i przetwórców żywności z całego świata wezmą udział także przedstawiciele województwa warmińsko-mazurskiego. Targi potrwają od 17 do 26 stycznia w Berlinie.

 

Samorząd województwa na stoisku wystawienniczym o powierzchni 52 m2 zaprezentuje szeroką ofertę regionalnych firm branży rolno-spożywczej, specjalizujących się w produkcji żywności tradycyjnej i naturalnej. W wydarzeniu uczestniczyć będą przedsiębiorcy branży rolno-spożywczej regionu: Grupa Producentów Rolnych „Marpol” Spółka z o.o., Browar Kormoran, Masarnia Warmińska Szymon Masłowski, przedstawiciele Zarządu Mleczarni Ekołukta Sp. z o.o.

 

W programie przewidziano pokazy kulinarne oraz degustacje regionalnych smakołyków, które urozmaicać będą muzycy ludowi. Rodzimy folklor i rzemiosło promować będzie twórczyni ludowa, ubogacając stoisko regionalne wyrobami i pokazami rękodzieła. Dodatkowo na stoisku dystrybuowane będą broszury, ulotki oraz materiały reklamowe.

 

W targach udział wezmą m. in. wicemarszałek Jarosław Marek Słoma, przewodniczący sejmiku Julian Osiecki oraz przedstawiciele Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa: dyrektor Jarosław Sarnowski i wicedyrektor Wiesława Alicja Bojarska.

 

Środki finansowe związane z udziałem województwa pochodzić będą z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 – Pomoc Techniczna Schemat III Wdrożenie Planu Działania KSOW.