W wizytach studyjnych uczestniczyli osoby zaangażowane we wdrażanie Programu Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…”.

 

Wśród 38 osób byli koordynatorzy gminni, członkowie i liderzy grup odnowy wsi oraz przedstawiciele władz gmin. Najpierw wizytowali wieś anielskich smaków i diabelskich rozrywek – Aniołowo w gminie Pasłęk, następnie – Szymbark z domem do góry nogami i najdłuższą deską. Kolejne miejscowości znajdowały się na terenie województwa zachodniopomorskiego: Sierakowo Sławieńskie, Paproty i Borkowo. Sierakowo Sławieńskie to wieś tolkienowskich Hobbitów, Paproty są znane z labiryntów, a w Borkowie Woj Bork zorganizował osadę wczesnośredniowieczną.

 

Uczestnicy brali udział w ofercie miejscowości począwszy od warsztatów ceramicznych, z których wyszły oryginalne anioły, poprzez gry terenowe, aż po smakowanie lokalnych kulinariów. Wizyta studyjna jest kolejną inicjatywą mającą przysłużyć się do aktywizacji obszarów wiejskich naszego regionu.

 

Wyjazd został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 – Pomoc Techniczna Schemat III Wdrożenie Planu Działania KSOW.

 

DSC 0162DSC 0231DSC 0250DSC 0281DSC 0528DSC 0533DSC 0717DSC 0839hobbici258hobbici265hobbici270