Artykuły z kategorii

Koncert finałowy  konkursu w 2016 r. Fot.Arek Korczin

W finałowym koncercie VI Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Mława 2017” wraz z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego wystąpią najzdolniejsi młodzi wokaliści.

Wydarzenie rozpocznie się 21 kwietnia o godz. 19.

Konkursy muzyczne niejednokrotnie stają się przepustką do kariery dla młodego pokolenia wykonawców. Są doskonałą okazją do konfrontacji własnych umiejętności, dając możliwość pokazania się i bycia zauważonym przez jurorów oraz publiczność. Miejmy nadzieję, że nie inaczej będzie z finalistami konkursu wokalnego „Mława 2017”. W dwóch konkursowych kategoriach wezmą udział: uczniowie szkół muzycznych II stopnia, oraz studenci i absolwenci wyższych uczelni muzycznych z całego kraju. Organizatorem konkursu jest Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie.

Z pewnością dla wielu młodych wokalistów koncert z filharmonikami będzie pierwszym w życiu występem z profesjonalną orkiestrą symfoniczną. A w konkursowym repertuarze m.in. utwory: Verdiego, Mozarta, Pucciniego, Moniuszki, Rossiniego. Życząc wszystkim uczestnikom konkursu „wyśpiewania” jak najlepszych lokat zapraszamy miłośników klasycznego śpiewu do wysłuchania finałowego konkursowego koncertu pełnego arii i pieśni w wykonaniu młodych adeptów sztuki wokalnej.

Bilety w cenie: 40 zł normalny i 30 zł ulgowy do nabycia w kasie pon.-pt. w godz.10-18 oraz poprzez stronę internetową Filharmonii.