Artykuły z kategorii

Logotyp projektu

Konkurs skierowany jest do wszystkich osób, które w chwili zgłoszenia udziału nie ukończyły 40. roku życia. Uczestnikiem wydarzenia może zostać tylko wykonawca amatorski, dla którego udział jest początkiem drogi artystycznej.

Do wybranej grupy uczestników dołączą: laureat turnieju poezji śpiewanej „Ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego”, dwoje laureatów II etapu konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” oraz laureat ogólnopolskiego konkursu wokalno-muzycznego „Nutka z Kropką”.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2017, natomiast przesłuchania uczestników do konkursu odbędą się 10 czerwca 2017 r. (sobota) w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie (ul. Parkowa 1).

Spotkania Zamkowe są imprezą ogólnopolską, której celem jest prezentacja różnorodnych form interpretacji poezji, dla których tworzywem wykonawczym jest muzyka; zachęcanie młodych twórców do poszukiwań artystycznych w dziedzinie szeroko rozumianej kultury słowa oraz konfrontacja dokonań twórczych kompozytorów, poetów i wykonawców. Potrwają od 28 czerwca do 1 lipca 2017 roku.

Więcej informacji na stronie internetowej www.spiewajmypoezje.pl