Mapa Warmii - plakat zapowiadający wernisaż

Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim oraz Stowarzyszenie ARTWAMA serdecznie zapraszają - na wystawę pt. "Fotograficzna mapa Warmii".

Wernisaż prezentacji odbędzie się 22 kwietnia o godzinie 17.

Pomysł zapisywania najciekawszych fotograficznych lokalizacji nie jest dla fotografów krajobrazu niczym nowym. Dziś adeptów fotografii krajobrazowej jest coraz więcej, każdy może korzystać z postępu technologii, próbować swoich sił, uczyć się, odkrywać.

Odkrytymi przez siebie, niezwykłymi zakątkami naszego regionu, dzielą się autorzy Fotograficznej Mapy Warmii. Serwis, działający od początku 2015 roku pod adresem mapawarmii.pl , to zupełnie niekomercyjny, hobbystyczny przewodnik po Warmii i jej najbliższych okolicach. Tworzony jest przez miłośników regionu, zarówno fotografików z dorobkiem artystycznym, jak i amatorów fotografii.

Na mapie znaleźć można ponad 650 znaczników, każdy to fotografia zawierająca współrzędne geograficzne i wskazówki dojazdu. Podzielone są one tematycznie na kilka warstw, ułatwiając poszukiwania warmińskich alei i kapliczek, leśnych ostępów lub lokalnej architektury. Strona to także blog z informacjami o lokalnych wydarzeniach fotograficznych, poradami i wskazówkami. Ambicją twórców mapy jest stworzenie miejsca, od którego można rozpoczynać planowanie każdego wyjazdu w plener, i to nie tylko z aparatem w ręku.

Na wystawie organizowanej przez Oranżerię Kultury oraz Stowarzyszenie ARTWAMA obejrzymy prace szesnastu fotografów: Danuty Brzostowskiej, Jolanty Kolinko, Jolanty Michno, Ewy Rubczewskiej, Julii Trochim, Adama Czuryłło, Pawła Jaszczuka, Piotra Karkoszki, Marcina Kierula, Radosława Niemczynowicza, Krzysztofa Rakowskiego, Tomasza Sudujko, Jacka Sztorca, Piotra Targońskiego, Piotra Wyrzykowskiego.

Bezpłatne zaproszenia: tel.517 262 146 lub email - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.