Fortepian - ilustracja do tekstu

Tego dnia w Lidzbarku Warmińskim będzie można posłuchać dwóch koncertów.

Najpierw zabrzmi repertuar rodzinny, dostosowany do zainteresowań także małych dzieci, potem usłyszymy bardziej „dorosłe” utwory.

W Oranżerii Kultury wystąpi pianistka Agnieszka Panasiuk i skrzypek Michał Marcol. W programie m.in: H. Wieniawski, R. Schumann, J. Massenet czy V. Monti. Pierwszy koncert 1 kwietnia rozpocznie się o godz. 15. Organizatorzy szczególnie zapraszają na niego przede wszystkim dzieci z rodzinami. Początek kolejnego, skierowanego dla młodzieży i dorosłych, planowany jest na godz. 17.

Zapisy i bezpłatne zaproszenia- tel.517 262 146 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Agnieszka Panasiuk (fortepian) - jest absolwentką Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Dalsze studia kontynuowała w Royal Academy of Music w Londynie, gdzie jako stypendystka Krein Scholarship RAM uzyskała dyplom z wyróżnieniem.. Przez blisko dekadę związana była z życiem muzycznym Islandii, współpracując m.in. z North Iceland Symphony Orchestra, Salurinn Kopavogur. Była także wykładowcą w islandzkiej Academy of the Arts w Reykjaviku. Od roku 2010 związana jest z życiem muzycznym Olsztyna i regionu. Jest asystentem w Instytucie Muzyki Wydziału Sztuki UWM.

Michał Marcol (skrzypce) - na co dzień jest koncertmistrzem orkiestry symfonicznej Filharmonii W-M. W 2012 roku ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach z oceną celującą. Obecnie jest studentem studiów doktoranckich.Uczestniczył w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach skrzypcowych.