Artykuły z kategorii

Nuty - ilustracja do tekstu. Fot.www.stockvault.net

W wielu miastach Warmii i Mazur noworoczne koncerty muzyki kameralnej to już tradycja. W styczniu 2017 roku będzie można wysłuchać ich co najmniej kilku.

Mieszkańców regionu oraz odwiedzających go turystów czeka mnóstwo muzycznych wrażeń.

Pierwszy taki koncert zaplanowano 5 stycznia 2017 roku w Kętrzynie. „Wiedeńska wirtuozeria”, bo taki będzie miał tytuł, zachwyci wszystkich melomanów melodiami znanych kompozytorów austriackich. Zaprezentuje je publiczności kwartet smyczkowy. Organizator, czyli Urząd Miasta Kętrzyn, zaprasza do sali kinowo-widowiskowej kina Gwiazda o godz. 18.

7 stycznia w Giżycku odbędzie się z kolei Koncert Noworoczny „Opowieść o miłości”. Na scenie zaprezentuje się również kwartet smyczkowy (ale tworzony oczywiście przez zupełnie innych muzyków). Do wspólnego wykonania najsłynniejszych utworów operetkowych zaprosili oni warszawskich wokalistów. Dodatkowo dla publiczności zebranej w Sali Bankietowo-Konferencyjnej Biłas i Synowie na Pasażu Portowym wystąpi duet baletowy. Rozpoczęcie koncertu zaplanowano na godz. 17.

Następnego dnia, 8 stycznia, w Iławie będzie można wybrać się na Koncert Noworoczny „Piosenki z taśmy filmowej”. Jak wskazuje tytuł, zostaną podczas niego zaprezentowane najpiękniejsze utwory muzyczne z największych hitów kinowych. Wykona je Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Marka Czekały. Orkiestrze będzie towarzyszyła para wokalistów znanych z warszawskich scen: Emilia Czekała i Michał Grobelny. Koncert odbędzie się w Hali Sportowo-Widowiskowej o godz. 17. Organizatorem widowiska jest Urząd Miasta Iławy.\

Więcej informacji o atrakcjach w regionie na mazury.travel