Artykuły z kategorii

Stroik świąteczny - ilustracja do tekstu. Fot. www.stockvault.net

Przez dwa grudniowe wieczory Ostróda będzie żyła kolędami.

Na Zamkowy Wieczór Kolęd miasto zaprasza 19 grudnia 2016 roku. Trzy dni później – 22 grudnia – również w murach krzyżackiego zamku, zaplanowano Wieczór Kolęd w wykonaniu Orkiestry Miejskiej.

Zamkowy Wieczór Kolęd to tradycyjne spotkanie z muzyką Bożego Narodzenia, które każdego roku odbywa się pod innym hasłem. W tym roku będzie nim cytat ze znanej kolędy: „Czem prędzej się wybierajcie, do Betlejem pospieszajcie przywitać Pana!”. Koncert w Sali Reprezentacyjnej zamku rozpocznie się w poniedziałek o godz. 17.

Na scenie zaprezentują się lokalne grupy artystyczne: Zamkowy Chór Kameralny (pod kierunkiem Andrzeja Kowalskiego), Zespół Tańca „Mazur” (pod kierunkiem Grzegorza Łabacza) oraz Kapela „Ostródzianie” (pod kierunkiem Gerarda Kowalkowskiego). Jako gość wystąpi grupa „Lilianki” (pod kierunkiem Lilianny Bejny). Przy fortepianie zasiądzie Przemysław Biliński, a imprezę poprowadzi Anna Zapaśnik-Baron.

W czwartek o godz. 19 w tym samym miejscu zabrzmią kolędy w wykonaniu Orkiestry Miejskiej pod dyrekcją Sławomira Oleczka. Z jej towarzyszeniem zaśpiewa Jan Stefan Orzechowski. Za prowadzenie wieczoru będzie odpowiadał Dariusz Popławski.

Na obie imprezy wstęp wolny. Ich organizatorem jest Centrum Kultury w Ostródzie.

Więcej informacji o atrakcjach w regionie na mazury.travel