Artykuły z kategorii

Ilustracja do tekstu

Już za tydzień (24-26 listopada 2016) w Elblągu rozpoczną się 10. Międzynarodowe Spotkania Artystyczne. W programie wydarzenia znalazły się wystawy, spektakle czy warsztaty. Przedsięwzięcie wspiera samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Spotkania rozpoczną warsztaty ilustratorskie dla grup zorganizowanych, a poprowadzi je Viive Noor z Estonii, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Tallinie, znana i ceniona ilustratorka książek, członkini zarządu Estońskiego Związku Grafiki Projektowej, związana z Estońskim Centrum Literatury dla Dzieci, organizatorka i kuratorka Tallińskiego Triennale Ilustracji.

Na rozpoczęcie MSA, o godzinie 17.30 w holu głównym CSE „Światowid” w Elblągu, odbędzie się także wernisaż wystawy pt. „Ormiańska paleta”. Wystawa prezentuje dorobek współczesnych malarzy Armenii i obrazuje najpiękniejsze pejzaże tego kraju.

Pierwszy dzień Spotkań zakończy koncert zespołu „DIKANDA” grającego world music, a uznanego szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym. Jak zapowiadają organizatorzy należy nastawić się na taneczną mieszankę etnicznych brzmień Orientu i Bałkanów, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy i prawdziwych uczuć. Bilety są jeszcze do nabycia w kasie CSE „Światowid”.

Drugi dzień MSA to przede wszystkim prezentacja grup teatralnych. O 10.30 w dużej sali kina „Światowid” prezentacje rozpocznie spektakl „Opowieść wigilijna” Teatru Recepta. Następnie na scenie zaprezentuje się integracyjna grupa z Litwy „Klaipėdos lakštutė” pokazując performance taneczny "Mandala". „Czar kuchennych rewolucji” pokaże zespół teatralny „Mim” z Mińska Mazowieckiego, a Teatr Ubogi Relacji w spektakl „On i Ona”. Te spektakle zobaczymy w dopołudniowych prezentacjach.

O godzinie 12.30 na holu głównym odbędzie się wernisaż fotografii Mieczysława Jaworskiego pt. „Metamorfozy - odsłona III. Praca", a o godzinie 13.00 w Regionalnej Pracowni Digitalizacji CSE „Światowid” wybrać się będzie można na wirtualny spacer.

Kolejne otarte dla wszystkich prezentacje rozpoczną się o godzinie 16.30 – w dużej sali kina „Światowid” Teatr BRO pokaże spektakl "Moja sprawa”, a o godzinie 18.00 Teatr „Przebudzeni” pokaże spektakl „Szatnia”.

Miłośnicy fotografii mogą tego dnia zobaczyć też niezwykłe zdjęcia na wystawie pod tytułem „Igrzyska Paraolimpijskie Rio 2016” autorstwa Roberta Szaja. Wernisaż rozpocznie się 25 listopada o godzinie 17.30 na holu głównym CSE „Światowid”. Ten dzień MSA zakończy performance „Wątłek” w wykonaniu Teatru „Rajstopy” (godz. 18.45, Scena na Piętrze).

Na prezentacje teatralne i wystawy wstęp jest bezpłatny.

W sobotę, 26 listopada od godziny 10 do 12 w Sali Kameralnej kina „Światowid” odbędzie się pokaz filmów dokumentalnych o paraolimpijczykach,

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:
24 listopada 2016 
11.00 Warsztaty ilustratorskie/ Viive Noor, Estonia/pracownia plastyczna CSE „Światowid”
14.00 Wernisaż Międzynarodowej wystawy ilustracji IT’S ALWAYS TEA-TIME /Galeria Nobilis
15.00-17.00 Blok warsztatowy/pracownie artystyczne CSE „Światowid”
17.30 Wernisaż wystawy „Ormiańska paleta” /hol CSE
19.00 Koncert zespołu „DIKANDA” /duża sala kina„Światowid”/impreza biletowana
25 listopada 2016 
10.30 Spektakl „Opowieść wigilijna”, Teatr „Recepta”/ Kowalki/duża sala kina „Światowid”
11.00 Performance „Mandala”, „Klaipedos lakstute”, Litwa /duża sala kina „Światowid”
11.30 „Czar kuchennych rewolucji”, Zespół teatralny „Mim”, Mińsk Mazowiecki
12.00 Spektakl „On i Ona”, Teatr Ubogi Relacji/ duża sala kina „Światowid”
12.30 Wernisaż wystawy fotografii Mieczysława Jaworskiego Metamorfozy- odsłona III " Praca"/WTZ FPDN im. Matki Teresy z Kalkuty/hol główny CSE „Światowid”
13.00-16.00 „Wirtualny spacer” /Pracownia Digitalizacji CSE „Światowid”
14.00-16.00 Blok warsztatowy/pracownie artystyczne CSE „Światowid”
16.30 Spektakl "Moja sprawa” ,Teatr BRO/ duża sala kina „Światowid”
17.30 Wernisaż wystawy fotografii Roberta Szaja „Igrzyska Paraolimpijskie Rio 2016”/ hol główny CSE „Światowid”
18.00 Spektakl „Szatnia”, Teatr „Przebudzeni”/ duża sala kina „Światowid”
18.45 Performance „Wątłek”, Teatr „Rajstopy” / Scena na Piętrze
19.00 Spotkanie panelowe/ MUZA
26 listopada 2016 sobota
10.00 -12.00 Paraolimpijczycy - filmy dokumentalne / sala kameralna kina „Światowid”
12.00-14.00 Happening artystyczny „Sztuka gestu” /pracownie artystyczne, hol CSE