Artykuły z kategorii

Logo BWA

Olsztyńska Galeria BWA  (al. Piłsudskiego 38) organizuje zajęcia edukacyjne dla osób w starszych, które chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat sztuk pięknych.

W programie są warsztaty artystyczne, lekcje sztuki oraz wykłady historyczne.

Warsztaty artystyczne

To praktyczne zajęcia warsztatowe, podczas których uczestnicy mają możliwość zgłębienia wiedzy o danej technice oraz skonfrontowania jej z umiejętnościami i predyspozycjami poprzez własnoręczne wykonanie pracy artystycznej. Zajęcia są każdorazowo dostosowane do uczestników grupy. Nie wymagamy wcześniejszego przygotowania z zakresu wiedzy artystycznej. Warsztaty artystyczne odbywać się będą cyklicznie, raz w tygodniu, w siedzibie galerii – al. Piłsudskiego 38. Termin zajęć zostanie ustalony po uzbieraniu grupy. Miesięczny koszt uczestnictwa wynosi 25 zł (płatne z góry w kasie galerii).

Prowadzenie: Izabela Siembida, magister sztuki

Lekcje sztuki

To spotkania, podczas których proponujemy uczestnikom aktywne zwiedzanie aktualnych wystaw pod okiem przewodnika - pracownika merytorycznego galerii. Zajęcia mają formę otwartą. Uczestnicy otrzymują informacje nie tylko o samej wystawie i artyście/artystach, biorących w niej udział, ale także zostają zachęceni do krytycznego odbioru sztuki. Częstotliwość lekcji sztuki jest uzależniona od ilości prezentowanych w galerii wystaw. Termin zajęć zostanie ustalony po uzbieraniu grupy.

Prowadzenie: Olga Orzeł-Kopeć, historyk sztuki; Justyna Banasiak, estetyk

Wykłady z historii sztuki

Raz w miesiącu w galerii odbywają się wykłady z historii sztuki współczesnej. Wstęp na wykłady jest otwarty i bezpłatny. Nie wymagamy wcześniejszych zapisów.

Prowadzenie: Olga Orzeł-Kopeć, historyk sztuki

Zapisy na zajęcia pod nr tel. (89) 522 27 09 oraz mejlowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.