Artykuły z kategorii

Fot. Stanisław KubiczArtyści z dziedziny muzyki alternatywnej, niezależni twórcy z Olsztyna – Elżbieta i Andrzej Mierzyńscy – rozpoczęli realizację projektu, zbudowanego na współpracy z Polakami, zamieszkałymi na stałe w Chicago. Pomysł narodził się podczas kilku audycji w Polskim Radiu Chicago.


 
Po radiowych audycjach do Elżbiety i Andrzeja Mierzyńskich napłynęło ok. 2 tysięcy zdjęć, wykonanych w Chicago  i inspirowanych ich muzyką. Zdjęcia te obecnie są artystycznie przetwarzane, a następnie zostaną tematem i nastrojem zespojone z muzyczną kompozycją.  Poważnym współpartnerem w realizacji zamierzeń będzie Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, gdzie planowana jest premiera pokazu.

 

Ten rok jest dla olsztyńskich twórców bogaty w nowe doświadczenia - oprócz wspomnianego projektu, wydali dwupłytowy album CD, biorą też udział w projekcie Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, którego finałem będzie koncert „Muzyka w Obrazie”  – o tym ostatnim więcej na stronie instytucji: http://www.ceik.eu/ w zakładce I Olsztyński Przegląd Fotografii 2013.

 

Na zdjęciach: Elementy ilustracji, powstających w projekcie „Olsztyn-Chicago”.

 

 

Fot. Jan KryńskiFot. Justyna Sykała-ZiębaFot. Stanisław Kubicz