Artykuły z kategorii

fot. stockvault.netOd początku czerwca pasjonaci fotografii wzdłuż i wszerz przemierzali Olecko w poszukiwaniu miejsc z potencjałem, tych pięknych, tych ważnych, ale i tych zapomnianych.

 

Co tydzień pod czujnym okiem Ewy Kozłowskiej - doświadczonej fotografki, krytyczni wobec siebie i kolegów z zajęć analizowali prace. Fotografie miały być nie tylko ładne, miały przede wszystkim nieść za sobą jakieś przesłanie, miały wpłynąć na odbiorcę, dać mu do myślenia. Dużo było rozmów na temat różnicy między fotografią a  zdjęciem, były zacięte dyskusje na temat aspektu moralnego fotografowania, nie zabrakło też technicznych uwag odnośnie odpowiedniego kadrowania, użycia migawki i czasu naświetlania.

 

29 czerwca będziemy mogli po raz pierwszy obejrzeć efekt pracy uczestników warsztatów. O godzinie 13 na Placu Wolności nastąpi uroczyste otwarcie plenerowej wystawy fotografii „Olecka mapa kulturowa”. Wystawę będzie można oglądać przez najbliższe tygodnie.

 

Akcja odbędzie się w ramach projektu „Pomysłodajnia” finansowanego z programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2013”.