Artykuły z kategorii

Konferencja prasowa poprzedzająca inaugurację 71 sezonu w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Podczas inauguracyjnych koncertów, które odbyły się 16 i 17 września, wystąpili młodzi, wybitni utalentowani pianiści.

Wcześniej o planach Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej na 71 sezon artystyczny poinformował jej dyrektor - Piotr Sułkowski i marszałek województwa - Gustaw Marek Brzezin.

W programie znajdują się pozycje znane już miłośnikom nie tylko poważnej muzyki. Odbywać się będą Mistrzowskie Recitale Fortepianowe, Koncerty Symfoniczne, Koncerty Rodzinne, JAZZ w Filharmonii i koncerty z cyklu Pop-Filharmonia. Realizowane będą też transmisje i retransmisje spektakli operowych wystawianych w The Metropolitan Opera. Na wielbicieli kina czeka weekend z muzyką filmową, planowany jest też koncert z okazji 10-lecia kwartetu smyczkowego Avista oraz wieczór symfoniczny z piosenkami zespołu ABBA.

Nie zabraknie także nowości. Będzie to nowy cykl koncertów powstały we współpracy z Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury. Pierwsze dwie koncertowe podróże odbędą się do USA w ostatnie dwa wieczory września, kolejne zaś do Rosji i na Kubę.

Jest też dobra wiadomość dla miłośników twórczości Feliksa Nowowiejskiego. 20 listopada o 19.30 w Filharmonii Narodowej w Warszawie, olsztyńscy filharmonicy wykonają "Quo Vadis", największe dzieło tego kompozytora. Wśród słuchaczy ma się znaleźć prezydent Polski Andrzej Duda, który objął patronatem honorowym to wydarzenie. Planowane są także kolejne wykonania tej kompozycji.