Artykuły z kategorii

W niedzielę (18 września) o godz.11 rozpocznie się pierwszy w 71.sezonie artystycznym Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej „Koncert rodzinny”.

Wystąpi jedna z najbardziej znanych w Polsce orkiestr dętych - powstała w 1971 roku Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół w Iławie.

Zespół przez cały okres swojej działalności prezentuje wysoki poziom wykonawczy, koncertuje w kraju i zagranicą m.in. w Niemczech, Anglii, Hiszpanii, Finlandii, Rosji, byłej Czechosłowacji, we Włoszech i w Hiszpanii oraz w Watykanie (na audiencji z okazji rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II). W jego repertuarze znajdują się utwory muzyki poważnej oraz polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej. Rocznie zespół daje kilkadziesiąt koncertów, uświetniając wiele wydarzeń kulturalnych, uroczystości i rocznic. Ma na swoim koncie również występy w telewizji.

Po przejściu w 2014 r. na emeryturę Bogdana Olkowskiego, jej wieloletniego kapelmistrza, prowadzenie orkiestry powierzono Rafałowi Krauze, puzoniście Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Pod jego dyrekcją podczas „Koncertu rodzinnego” zespół zaprezentuje przeboje muzyki filmowej, popularnej, rozrywkowej, standardy jazzowe oraz, jak przystało na orkiestrę dętą, muzykę marszową. Do udziału w roli solistów kapelmistrz zaprosił swoich dwóch „symfonicznych” kolegów: trębacza – Ostapa Popovycha oraz klarnecistę – Dominika Jastrzębskiego.

Bilety w cenie 30 i 22 zł (ulgowy) do nabycia w kasie Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie (pon.-pt. w godz.10-18 oraz na dwie godziny przed koncertem) oraz poprzez stronę internetową Filharmonii.

Więcej informacji o koncertach Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej