Artykuły z kategorii

SzczytnoOd 21 czerwca czynna będzie wieża ratuszowa w Muzeum Mazurskim w Szczytnie. Z tej okazji odbędą się wernisaże wystaw, tradycyjne spotkanie muzyczne oraz Noc Kupały na Plaży Miejskiej.

 

W programie: otwarcie wystaw (godz. 18), występ warszawskiego pianisty Jarosława Małysa w Muzeum Mazurskim (godz. 18.40), Noc Kupały z obrzędami i pieśniami sobótkowymi, pokazami tańca z ogniem, muzyką w wykonaniu zespołu muzyki dawnej oraz puszczaniem wianków (godz. 20).

 

WYSTAWY NA WIEŻY RATUSZOWEJ:


 
SKARBY SPOD MAZURSKICH STRZECH
Wystawa wybranych obiektów pochodzących z prywatnych i społecznych kolekcji z terenu miasta i powiatu szczycieńskiego. Zbiory pochodzą z Izby Rolniczej w Olszynach oraz Izby Muzealnej „Babska Izba” w Sąpłatach; są one przejawem indywidualnej i społecznej troski o relikty dziedzictwa kultury regionu i naszej najbliższej okolicy.


 
PRZYWRÓCIĆ NATURZE
Wystawa prezentuje działania, których celem jest odtwarzanie naturalnych siedlisk fauny i flory na przykładzie jezior w Szczytnie oraz nieczynnych kopalń wegla kamiennego w Herten (Niemcy).


 
MAZURSKIE JEZIORA, POLA I LASY
Wystawa przyrodnicza przygotowana przez Szczycieńskie Towarzystwo Przyrodnicze we współpracy z nadleśnictwami naszego powiatu, które szczycą się bogatymi dokonaniami w zakresie edukacji ekologicznej i promowania walorów mazurskiej przyrody.


 
SZCZYTNO NA STARYCH FOTOGRAFIACH
Wystawa prezentująca na starych fotografiach nieistniejące już Szczytno sprzed 1939 roku, jako prężnie rozwijający się ośrodek miejski o ambicjach istotnego centrum kulturowego i turystycznego południowych Mazur.

 

Na spotkanie zapraszają: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum w Szczytnie, Szczycieńskie Towarzystwo Przyrodnicze, Muzeum Mazurskie w Szczytnie Oddział Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie oraz Miejski Dom Kultury w Szczytnie.

 

Fot. wikipedia.pl, autor: ZeroJeden; na podstawie licencji Creative Commons