Artykuły z kategorii

Logo Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie

W sobotę (3 września), przed Starym Ratuszem WBP w Olsztynie, odbędzie się Narodowe Czytanie powieści Henryka Sienkiewicza "Quo vadis".

Będą mu towarzyszyć liczne atrakcje, m.in. literacka gra miejska.

„Quo vadis. Powieść z czasów Nerona” to dzieło historyczne Henryka Sienkiewicza wydane w 1896 r. Pogłębione studia historyczne, jak również wyprawa do Wiecznego Miasta, natchnęły pisarza do stworzenia dzieła godnego nagrody Nobla, którą Sienkiewicz otrzymał w 1905 r. za całokształt twórczości. Rozgrywająca się w I wieku naszej ery powieść, ukazuje historię miłości patrycjusza rzymskiego Winicjusza do chrześcijańskiej niewolnicy Ligii, na tle walki o wiarę chrześcijańską tępioną przez cezara żądnego krwi i rozrywki.

Podczas Narodowego Czytania 2016 Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie zabiorą uczestników w podróż śladami bohaterów powieści, ukazując jednocześnie piękno olsztyńskiej starówki. Wystarczy wejść do biblioteki i podążać za wskazówkami, aby odnaleźć odpowiedź na pytanie "Quo Vadis?"

Zgłoszenia osób, które chciałyby wziąć udział w grze, przyjmowane są drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu (89) 524 90 46. Termin nadsyłania zgłoszeń: 1 września 2016 r. Miejsce wydarzenia - plac przy Starm Ratuszu WBP (ul. Stare Miasto 33, Olsztyn), godz. 11-13.

Wydarzenie pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.