Elbląg

Dwudziesta edycja „Elbląskich Nocy” odbędą się od 19 do 21 sierpnia 2016 roku.

Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników muzyki i słowa na plac przy katedrze na Starym Mieście, a także do sali kinowej Światowid (przy placu Jagiellończyka).

Pierwszego dnia imprezy na scenie tradycyjnie zaprezentują się laureaci przeglądów piosenki artystycznej, odbywających się w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy w całej Polsce i poza jej granicami. Koncert będzie przebiegał pod hasłem „Najlepsi z najlepszych”. Owych najlepszych artystów festiwalu wyłoni jury, chociaż publiczność także będzie miała możliwość oddania głosu na swojego faworyta.

„Elbląskie Noce” to również inne atrakcje. Ważnym punktem w programie imprezy będą spektakle muzyczne. W tym roku zostaną zaprezentowane dwa widowiska: jedno wystawione przez Teatr Capitol z Warszawy (pt. „Hawaje, czyli przygoda siostry Jany”), a drugie autorstwa Piotra Bukartyka i Jerzego Satanowskiego (pt. „Kaszana zdalnie sterowana”). W obu będzie można zobaczyć na scenie elitę polskich aktorów, a pośród nich takie gwiazdy, jak: Dominika Ostałowska, Krystyna Tkacz, Katarzyna Żak czy Przemysław Sadowski.

Organizatorem jubileuszowych „Elbląskich Nocy” jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Więcej informacji o ciekawych wydarzeniach w regionie na mazury.travel