Artykuły z kategorii

koncert w Olsztynie

Ideą przewodnią Koncertów Letnich jest przedstawianie najwartościowszych utworów kameralistyki w zabytkowych wnętrzach pałaców, zamków i kościołów w regionie Warmii i Mazur.

Zespół Pro Musica Antiqua koncertuje w popularnych i turystycznie atrakcyjnych miejscowościach Warmii i Mazur. Swą obecność zaznacza także w odległych, mniej znanych miasteczkach i wsiach, których mieszkańcy mają utrudniony dostęp do kontaktu z żywą muzyką.

Wybierając miejsca koncertów, artyści starają się uwzględniać obiekty o wysokich walorach historycznychi turystycznych z nadzieją, że przy okazji muzyki słuchacze zechcą zainteresować się wyjątkowym pięknem i historią miejsca, w którym koncert się odbywa.

Zespół kameralny Pro Musica Antiqua powstał we wrześniu 1992 roku. Jego założycielem, dyrektorem artystycznym i menadżerem jest Leszek Szarzyński, który skupił wokółsiebie wybitnych artystów: solistów orkiestr symfonicznych i profesorów akademii muzycznych, tworząc zespół, którego członków łączy wspólne zamiłowanie do muzyki kameralnej.

W tym roku koncerty odbyły się już Braniewie, Lidzbarku Warmińskim, Nidzicy, Szczytnie, Iławie, Wrzesinie, Działdowie, Węgorzewie oraz Mikołajkach. W najbliższym czasie planowane są muzyczne spotkania w Nowym Mieście Lubawskim (14 sierpnia), Fromborku (15 sierpnia), Lubawie (17 sierpnia), Ostródzie (18 sierpnia), Działdowie (19 sierpnia), Piotraszewie (20 sierpnia), Orzechowie k. Olsztynka (16 września), Dobrym Mieście (17 września) oraz Olsztynie (18 września).

Honorowy patronat nad imprezą objął Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Pobierz:
- Kalendarium 
- Koncerty