Artykuły z kategorii

Logo V Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Zdzisława Skwary Mława 2016.

W piątek (15 kwietnia) w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odbędzie się koncert finałowy V Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Zdzisława Skwary Mława 2016.

Początek występu o godz. 19.

Tym razem z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego wystąpią młodzi śpiewacy operowi i adepci sztuki wokalnej z całej Polski. W repertuarze wieczornego finału znajdą się utwory, które uczestnicy przygotowali na konkurs wokalny. Będą to m.in.: kompozycje Moniuszki, Pucciniego, Verdiego, Mozarta, Czajkowskiego.

Organizatorem V Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Zdzisława Skwary, który odbywa się w dniach 13 - 16 kwietnia, jest Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie przy współpracy z Filharmonią Warmińsko-Mazurską im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie.

Bilety na koncert finałowy w cenie: 40 zł - normalny, 30 zł - ulgowy, 25 zł - karta melomana - do nabycia w kasie lub poprzez stronę internetową Filharmonii.

Dodatkowo posiadaczy „Kart Melomana”, odbiorców newslettera Filharmonii oraz melomanów filharmonia zaprasza 15 kwietnia o godz. 10 na 45 minutową otwartą próbę orkiestry, podczas której będzie można zobaczyć przygotowania orkiestry i solistów do wieczornego występu. Odbiór bezpłatnych zaproszeń na otwartą próbę w kasie Filharmonii (Olsztyn, ul. Głowackiego 1).