Artykuły z kategorii

Róża w książce - logo festiwalu

W tym roku przypada jubileusz Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa w Elblągu „…czy to jest kochanie?”.

Z tej okazji na scenie wystąpią m.in. Ewa Błaszczyk i Ewa Bem.

- Od 20 lat chcemy skłonić ludzi do zatrzymania się na chwilę i przekonania się, jak ważna może stać się zwykła piosenka, kiedy obok pięknej muzyki są jeszcze wartościowe słowa – opowiada Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu. - Prezentując znanych artystów, dobierając ciekawe programy, czy korzystając z formuły konkursowej, przekazujemy wartość, jaką ma słowo.

W ciągu dwudziestu lat na elbląskiej scenie wystąpiło wielu polskich artystów m.in. Anna Maria Jopek, Grzegorz Turnau, Zbigniew Zamachowski i Krystyna Janda. Z okazji jubileuszu w programie artystycznym znalazły się recitale dwóch kobiet od lat związanych z polską sceną muzyczną i teatralną. W obu koncertach usłyszeć będzie można klasyki – utwory, które łączą pokolenia.

Ewa Błaszczyk zaśpiewa piosenki z płyty, która powstała po sukcesie spektaklu „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”.  – Ewa Błaszczyk dokładnie 10 lat temu otrzymała podczas gali naszego Festiwalu nagrodę przyznawaną przez radiową Jedynkę. To jubileusz i dla niej, i dla nas. Bardzo się cieszymy, że będziemy ją gościć w Elblągu z nowym projektem - mówi Aleksandra Bednarczuk.

Na zakończenie tegorocznego Festiwalu gratka dla miłośników jazzu. Ewa Bem wystąpi z piosenkami Agnieszki Osieckiej, w nowych aranżacjach. Na koncercie nie zabraknie też największych przebojów m.in. „Wyszłam za mąż zaraz wracam”, „I co z tego dziś masz”, „Podaruj mi trochę słońca”. Bilety na ten koncert zostały już wyprzedane.

Od lat podczas Festiwalu prezentowane są spektakle. W tym roku będzie to pokaz specjalny, bo na scenę po ośmiu latach powraca Anna Goc. Laureatka Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” w kategorii piosenka artystyczna, tym razem zaprezentuje wyreżyserowaną przez siebie sztukę "Dwaj Bracia - tragedia kameralna w 53 dniach".

Z okazji jubileuszu przygotowana została retrospektywna wystawa zdjęć oraz film. - Będzie można wypatrzeć znajome twarze i powspominać, koniecznie z uśmiechem na ustach – dodaje Aleksandra Bednarczuk.

XX Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” odbędzie się w dniach od 17 do 20 marca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin

Więcej informacji o festiwalu