Artykuły z kategorii

Logo Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie

Design plus nowoczesne technologie – oto co już od godz. 17 w piątek (4 września) zobaczyć będzie można w olsztyńskiej Galerii Stary Ratusz WBP.

Wystawa „Design w miniaturze i naturze” prezentuje wydruki 3D produktów biorących udział w II Warmia Mazury Design Festival oraz eksponaty w oryginale.

Celem festiwalu Warmia Mazzury Design Festival jest stworzenie warunków do rozwoju dobrego wzornictwa na poziomie regionalnym – Warmii i Mazur, a także na terenie całego kraju poprzez promocję polskich projektantów. Organizatorzy podkreślają szczególnie przyświecającą im ideę designu odpowiedzialnego społecznie (zgodnie z myślą wybitnego projektanta i nauczyciela Viktora Papanka). „Propagujemy ideę zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i promowania dobrych praktyk. Pragniemy prezentować województwo warmińsko-mazurskie i sam festiwal jako miejsce nie tylko odpowiedzialne społecznie i ekologicznie, ale również bardzo gościnne i sielskie. Zależy nam, aby na północno-wschodniej mapie Polski znajdował się punkt, w którym polscy designerzy mogą wystawiać swoje produkty i aby te produkty promowały region”.

W tym roku w obrębie zainteresowań organizatorów festiwalu znalazły się również nowoczesne technologie, a wśród nich druk przestrzenny. Technologia druku 3D szturmem wdziera się nie tylko do praktyki przemysłowej produkcji, ale również na biurka użytkowników komputerów osobistych. Pozwala na wytwarzanie indywidualnych przedmiotów dopasowanych do potrzeb i upodobań użytkownika, również tych samodzielnie przez niego zaprojektowanych. Na wystawie zaprezentujemy wydruki 3D produktów biorących udział w festiwalu w skali 1:10 oraz eksponaty w oryginalnych rozmiarach. Wystawę można oglądać w Galerii Stary Ratusz do 16 września 2015 r.

Organizatorami festiwalu WMDF jest Fundacja Formwell i Studio Suszek Design.