Artykuły z kategorii

Konkurs krasomówczy

Umiesz ciekawie mówić o swoim regionie i nie stresują cię publiczne wystąpienia?

Weź udział w konkursie krasomówczym.

- Do 11 września czekamy na zgłoszenia chętnych – mówi Marta Derlukiewicz z CSE „Światowid” w Elblągu. – Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań oraz zachęcanie do poznawania własnego regionu.

Prezentacja konkursowa powinna przedstawiać walory regionu, jego zabytki, historię, współczesne osiągnięcia lub sylwetki ludzi ciekawych wybranych przez uczestnika zakątków Warmii i Mazur. - Warto zwracać uwagę dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego i rozbudzanie wśród nich zamiłowania do pięknego mówienia – dodaje Marta Derlukiewicz.

Osoby, które chcą powalczyć o tytuł najlepszego warmińsko-mazurskiego krasomówcy muszą wypełnić zgłoszenie i przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczenia do CSE „Światowid” mieszczącego się na placu Jagiellończyka 1 w Elblągu. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 11 września 2015 r. Konkurs krasomówczy odbędzie się 16 września o godz. 10.00 w sali kameralnej Kina „Światowid”.

Na najlepszych czekają talony na zakupy do Empiku oraz możliwość zaistnienia na scenie podczas pikniku ortograficzno-językowego, który odbędzie się we wrześniu w Elblągu.

Konkurs krasomówczy realizowany w ramach projektu „Ojczysty się liczy!” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych”

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy