Scena w Leśniczówce Pranie

Szykuje się niezwykle bogaty weekend w leśniczówce nad jeziorem Nidzkim, rozsławionej przez Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Na miłośników kulturalnych rozrywek czeka spotkanie z Olgą Lipińską i jej przyjaciółmi z kabaretu, zajęcia teatralno-plastyczno-literackie dla dzieci oraz poetycki koncert.

Olga Lipińska i Przyjaciele – Gwiazdy Kabaretu

W sobotę (8 sierpnia) o godz. 18 w programie „Olga Lipińska i Przyjaciele – Gwiazdy Kabaretu” oprócz tytułowej postaci wystąpią Monika Dryl, Kacper Kuszewski, Robert Rozmus, Anna Sroka-Hryń, Hanna Śleszyńska, Paweł Wawrzecki, Czesław Majewski, Ryszard Poznakowski i Łukasz Borkowski

Olga Lipińska, reżyser, satyryk, to osobowość artystyczna znana każdemu. Na jej kabaretach i dziesiątkach spektakli wychowały się już pokolenia Polaków ceniących inteligentny dowcip i ciętą satyrę wyśmiewającą absurdy nadwiślańskiej rzeczywistości. W swoich programach wykorzystuje nie tylko własne teksty, ale i poezję. Wiele piosenek w kabaretach Olgi Lipińskiej opartych było o teksty Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Te i inne piosenki, w świetnej oprawie muzycznej i ze znakomitą obsadą złożą się na koncert prezentowany w Praniu.

Bilet kosztuje 50 zł

Zabawy z Zieloną Gęsią

O godz. 12 w sobotę (9 sierpnia) Agnieszka Rainko zaprasza na teatralno–plastyczno–literackie zajęcia warsztatowe dla dzieci.

Bilet: 10 zł

XXXII edycja koncertów “Muzyka u Gałczyńskiego”

W niedzielę (9 sierpnia) o godz. 17 usłyszymy poezję K. I. Gałczyńskiego w interpretacji Lidii Sadowej w oprawie muzycznej Przemysława Witka (fortepianowe utwory J. S. Bacha, F. Chopina, K. Szymanowskiego)

Przemysław Witek jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzi obecnie jest asystentem. Ukończył również berliński Universität der Künste oraz Hochschule für Musik und Tanz w Kolonii. Był Stypendystą Prezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Dał się też poznać jako laureat I nagród konkursów pianistycznych: “Halina Czerny-Stefańska in memoriam” w Poznaniu, Adilii Alievy w Gaillard (tam też zdobył Nagrodę dla Najlepszego Wirtuoza) oraz na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Racconigi, Val Tidone i w Rzymie.

W 2011 roku ukazała się jego debiutancka płyta “Décadence”, wydana przez Polskie Radio i Ponte Art Production.

Bilety: 12 zł (ulgowy), 17 zł (normalny), 12 zł (dla rodziców z dziećmi)