Artykuły z kategorii

Tolkmicko

W najbliższy weekend w Tolkmicku odbywają się Dni Jakubowe.

W niedzielę (26 lipca) można wziąć udział w międzypokoleniowych warsztatach artystycznych skierowanych do wszystkich grup wiekowych. Poprowadzą je instruktorzy CSE "Światowid" w Elblągu oraz plastycy.

Warsztaty rozpoczną się o godz. 14 na targowisku miejskim w Tolkmicku, a udział w nich jest bezpłatny. - To działanie realizowane w ramach projektu "Bez korzeni nie ma korony drzew”, którego celem jest promowanie dialogu międzypokoleniowego i przełamywanie stereotypów związanych z wiekiem – wyjaśnia Teresa Miłoszewska, autorka i koordynatorka projektu. – Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a skierowany do mieszkańców regionu, po raz drugi zawitał na Dni Jakubowe w Tolkmicku.

Wspólne zajęcia warsztatowe mają połączyć osoby młode i starsze i pokazać, że warto korzystać z czasu, wiedzy i doświadczenia, jakim dysponują osoby starsze. Czego będzie można się nauczyć? - Będą techniki papierowe, witraże, decoupage i scrapbooking, czyli sztuka ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi, a wszystko to w naszej „strefie plastyki”, która czynna będzie do godziny 18. Serdecznie zapraszamy – zachęca Teresa Miłoszewska.