Artykuły z kategorii

Logo Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych

Mirosław Baka, Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Dąbrowska, Piotr Machalica, Katarzyna Żak i Artur Żmijewski wystąpią podczas w programie„Piosenki z ekranu”.

Koncert uświetni galę wręczenia nagród Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych, która odbędzie się 21 czerwca w Elblągu.

Kto otrzyma Złote, a kto Srebrne „Światowidy”? A do kogo powędruje „Światowid Publiczności”? To okaże się w niedzielę (21 czerwca), w Teatrze im. Aleksandra - To od przewodniczącej jury Ewy Braun oraz Henryka Kuźniaka, Radosława Piwowarskiego, Zdzisława Pietrasika i Piotra Szwedesa będzie zależało, kto otrzyma Złote i Srebrne „Światowidy” - nagrody aktorskie za role kobiece i męskie oraz „Światowidy Warmii i Mazur” – nagrody dla najlepszej aktorki i aktora z regionu – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.- Prócz nagród regulaminowych wręczony zostaną: „Światowid” dla Polskiego Serialu Wszech Czasów oraz „Światowid Publiczności” – nagroda przyznana przez widzów uczestniczących w pokazach konkursowych Festiwalu – dodaje Bogumił Osiński, dyrektor i pomysłodawca Festiwalu.

Galę, którą poprowadzi Tomasz Kammel z TVP2, zakończy koncert „Piosenki z ekranu” w reżyserii Jerzego Satanowskiego. W elbląskim teatrze będzie można usłyszeć serialowe i filmowe hity w wykonaniu: Mirosława Baki, Soni Bohosiewicz, Katarzyny Dąbrowskiej, Piotra Machalicy, Katarzyny Żak, Artura Żmijewskiego i zespołu „Trzy dni później”. W repertuarze znalazły się między innymi: „Uciekaj moje serce” z serialu „Jan Serce”, „Przed nocą i mgłą osłoń mnie” z serialu „07 zgłoś się” oraz „Pamiętasz była jesień” z filmu „Pożegnania”. Bilety w cenie 65 zł można nabyć w kasie CSE „Światowid”.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na stronie: www.festiwalseriali.tv