Artykuły z kategorii

Ilustracja do tekstu

„Ten szczególny czas bandoneonu...” to tytuł koncertu symfonicznego, który odbędzie się 12 czerwca 2015 roku w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie. Początek o godz. 19. 


Solistą koncertu będzie grający na akordeonie i bandoneonie (to rodzaj harmonii ręcznej w typie concertiny, często mylony z akordeonem) Maxim Salnikov. Artysta jest absolwentem Rosyjskiej Akademii Muzycznej im. Gnesinych w Moskwie. Obecnie jest solistą Twerskiego Towarzystwa Filharmonicznego. Laureat prestiżowych międzynarodowych konkursów akordeonowych: „O Puchar Północy” w Rosji w 1994 roku oraz konkursu w Arrasate w Hiszpanii (1977 r.).Stale koncertuje w Rosji oraz często występuje z recitalami w Niemczech, Anglii, Holandii, Danii, Hiszpanii i Finlandii.

Soliście towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Andreya Kruzhkova - absolwenta moskiewskiego Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego (ukończył je z wyróżnieniem).Aktualnie A. Kruzhkov jest dyrektorem Towarzystwa Filharmonicznego w Twerze, orkiestry kameralnej „Kamerata Rosyjska” i chóru kameralnego „Russian Partes”.

W programie piątkowego koncertu Ten szczególny czar bandoneonu… usłyszymy następujące kompozycje:
Izaak Dunajewski – Uwertura z muzyki do filmu Dzieci kapitana Granta
Georgy Sviridov – Walc z muzyki do opowieści Puszkina Zamieć
Nicolai Tchaikin – Koncert na akordeon i orkiestrę nr 1 (wersja ostateczna)
Yevgeny Derbienko – 6 fragmentów muzyki na akordeon i orkiestrę z filmu Złoty cielec
Astor Piazzolla – Koncert Aconcagua na bandoneon z orkiestrą
Astor Piazzolla – Tango Café 1930
Joseph Kosma – Les feuilles mortes (Autumn leaves, Spadające liście)
Carlos Gardel – Tango z filmu Scent of a Woman ( Zapach kobiety )

Bilety w cenie: bilet normalny 50 zł, bilet ulgowy 40 zł, karta melomana 25 zł. Kasa biletowa czynna pon.-pt. w godz.10-18 oraz na dwie godziny przed koncertem.