Artykuły z kategorii

Planeta 11 - logo

W poniedziałek (25 maja) o godz. 18 po raz pierwszy spektakl czytany z udziałem profesjonalnych aktorów odbędzie się w bibliotece multimedialnej Planeta 11 (al. Piłsudskiego 38).

Na początek usłyszymy Wiesławę Niemaszek-Szymańską i Mariana Czarkowskiego w sztuce „Świeczka zgasła” Aleksandra Fredry.

„Teatr przy stoliku” to oryginalna forma teatralna będąca skrzyżowaniem lektury książki ze słuchowiskiem radiowym, czyli czytanie dramatów z pełną aktorską interpretacją, aczkolwiek bez dekoracji, kostiumów i sytuacji scenicznych oraz innych teatralnych atrybutów. Teraz będzie gościł on w olsztyńskich bibliotekach oraz Olsztyńskim Teatrze Lalek. Nad całością czuwać będzie Elżbieta Lenkiewicz, wieloletni kierownik literacki Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, pod której okiem aktorzy przeczytali przy stoliku aż 165 sztuk dramaturgów z całego świata.

„Świeczka zgasła” to jednoaktowa komedia. Opowiada o podróżnych, których awaria dyliżansu zmusiła do pobytu w przydrożnej karczmie, w warunkach wyjątkowo trudnych, bo… pozbawionych światła. Jak zatem można zorganizować sobie nieoczekiwany nocleg, aby nie narazić się na „jakoweś nieobyczajne sytuacyje”?

Organizatorem spotkań jest Towarzystwo Kultury Teatralnej – Oddział Okręgowy w Olsztynie. Wstęp wolny