Artykuły z kategorii

rebelia5Jak widzisz Warmię? Jak chcesz, by widzieli ją inni? Weź udział w konkursie na plakat organizowanym przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej i pokaż wulkan kultury wybuchający na Warmii! W puli nagród aż 12 tys. zł.

Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej zaprasza do udziału w konkursie na plakat, który będzie najtrafniej promował Warmię w myśl kampanii Warmia: Rebelia Kultury. Organizatorzy kampanii, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, pragną ukazać region Warmii jako miejsce, które ulega ciągłemu rozwojowi. Oprócz unikatowej przyrody, bogatej przeszłości historycznej i odrębności kulturowej należy podkreślić wizerunek miejsca w którym wybuchają „ogniska” Rebelii Kultury. Determinują one rozkwit środowisk twórczych i wzrost wrażliwości mieszkańców na kulturę. Powstałe w konkursie prace powinny powiązać bogatą tradycję z nowym wizerunkiem regionu Warmii opartym na energii dostarczanej przez twórczych i nieszablonowych „rebeliantów kultury”. Po zakończeniu kampanii Warmia: Rebelia Kultury plakat ma promować region Warmii.
 
Terminarz konkursu:
Termin nadsyłania projektów: 10 października 2012
Ogłoszenie wyników: 15 października 2012
Wystawa pokonkursowa wybranych prac: 25 października 2012 – 31 stycznia 2013, Galeria Zamek w Reszlu.
 
Nagrody
Profesjonaliści:
I miejsce – 3500 zł (wraz z przekazaniem praw autorskich)
II miejsce – 1500 zł (wraz z przekazaniem praw autorskich)
III miejsce – 1000 zł (wraz z przekazaniem praw autorskich)

Studenci:
I miejsce – 3500 zł (wraz z przekazaniem praw autorskich)
II miejsce – 1500 zł (wraz z przekazaniem praw autorskich)
III miejsce – 1000 zł (wraz z przekazaniem praw autorskich)
 
Prace konkursowe w formacie pdf należy przesyłać drogą mailową, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 
Regulamin Konkursu Warmia Rebelia Kultury

W razie pytań prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konkurs jest częścią działań Rebelii Designu. W ramach Rebelii Designu odbędzie się także wystawa prac członków STGU oraz konferencja poświęcona tematyce budowania wizerunku regionów poprzez design.