Artykuły z kategorii

Logo CEiIK

Docs Against Gravity przyjeżdża do stolicy Warmii i Mazur.

Między 15 a 17 maja w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie będzie można zobaczyć najciekawsze realizacje dokumentalne nakręcone w ostatnim czasie.

Docs Against Gravity to jeden z największych i najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych w Europie. Od 2012 roku organizowany jest w Warszawie i we Wrocławiu. W ramach „Weekend z festiwalem Planete+ Doc” przedsięwzięcie gości też w innych miastach Polski, m.in. w Olsztynie i Elblągu. Widzowie zobaczą oskarowy dokument o wszechobecnej kontroli państwowej, poznamy społeczność nomadów ludzi-ryb, obejrzymy relację z powstania najmniejszego państwa świata, dowiemy się czym, dla Austriaków jest piwnica i przyjrzymy się, jak ze zbrodnią ludobójstwa dokonaną w Indonezji radzą sobie jej ofiary.

Bilet na jeden film kosztuje 8 zł. Seanse odbędą się w kameralnej sali filmowej (nr 48, pierwsze piętro) w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, przy ul. Parkowej 1.

Program festiwalu:

  • Piątek (15 maja): godz. 18 - „Badjoa. Duchy z morza” reż. Eliza Kuberska (Polska, W. Brytania 2014); godz. 20 - „Citizenfour”, reż. Laura Poitras (USA, Niemcy 2014)
  • Sobot (16 maja): godz. 18 - „Jesteśmy waszymi przyjaciółmi”, reż. Hubert Sauper (Francja, Austria 2014); godz. 20 - „Scena ciszy”, reż. Joshua Oppenheimer (Dania, Indonezja 2014)
  • Niedziela (17 maja): godz. 18 - „W piwnicy”, reż. Ulrich Seidl (Austria 2014); godz. 20 - „Wizyta”, reż. Michael Madsen (Finlandia, Dania 2014)