Już 8 maja 2015 roku w recitalu na zakończenie cyklu Mistrzowskich Recitali Fortepianowych w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej wystąpi Darius Mažintas - jeden z najwybitniejszych litewskich pianistów młodego pokolenia.

Artysta urodził się w 1982 r. w Wilnie. Od roku 1988 uczył się w szkole artystycznej im. M. K. Čiulionisa, po czym kontynuował naukę w szkole muzycznej im. B. Dvarionasa. Następnie studiował w słynnym konserwatorium im. G. Verdiego w Mediolanie, a w roku 2010 uzyskał dyplom Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru.

Darius Mažintas zaprezentuje olsztyńskiej publiczności następujące kompozycje:
Johann Sebastian Bach
– II Partita c-moll BWV 826
– II Suita angielska a-moll BWV 807
– VI Suita angielska d-moll BWV 811
Edward Grieg – Suita w dawnym stylu „Z czasów Holberga” op. 40

Artysta jest laureatem licznych międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. konkursu im. A. Rubinsteina (Francja, 2003), Międzynarodowego Konkursu im. Stasysa Vainiūnasa (2000), „Konzerteum” (Grecja, 1998), „Citta di Senigalia” (Włochy, 1996), „Virtuosi per musica di pianoforte” (Czechy, 1995), „Pietra Ligure” (Włochy, 1997) i innych.

Koncertuje jako solista m.in. w USA, w Niemczech, we Francji, we Włoszech, w Rosji, w Szwecji, w Holandii i innych krajach. Występował na wielu znaczących festiwalach muzycznych, takich jak m.in. Aspen Music Festival (USA), Westchester Piano Festival (USA), Sommerakademie (Niemcy), a także Holland Music Sessions (Holandia), gdzie w sezonie 2010/2011 zaproszony został do udziału w serii prezentacji “New Masters on Tour”, kończących się koncertem w słynnym Concertgebouw w Amsterdamie.

Bilety w cenie: bilet normalny 40 zł, bilet ulgowy 30 zł, bilet na kartę melomana 20 zł do nabycia w kasie filharmonii pon.-pt. w godz.10-18 oraz przed koncertem. Początek koncertu o godz. 19.