Artykuły z kategorii

Zdjęcie z opery "Pajace"W sobotni wieczór (25 kwietnia) miłośnicy opery z Olsztyna i Elbląga będą mogli obejrzeć kolejną transmisję The Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

 

 

Tym razem w programie jest „Rycerskość wieśniacza” oraz „Pajace”.

 

 

Wystawiane razem dwie krótkie opery skupiają się na ekstremalnych uczuciach i czynach, jakie czasem zdarzają się nawet w najspokojniejszych miasteczkach. W „Rycerskości wieśniaczej” powodowany zazdrością o żonę Alfio zabija Turridu. W „Pajacach” wędrowny komediant Canio z tego samego powodu uśmierca swoją żonę Neddę. Reżyser umieszcza oba dzieła w scenerii jednej sycylijskiej wsi, ale w różnych czasach. Marcelo Álvarez mierzy się jednego wieczoru z dwiema trudnymi partiami tenorowymi.

 

Dyrygentem jest Fabio Luisi, zaś reżyserem David McVicar. W rolach głównych: Eva-Maria Westbroek, Marcelo Álvarez, Željko Lučić | Patricia Racette, Marcelo Álvarez, George Gagnidze, Lucas Meachem.

 

Na transmisję oper zaprasza Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie (ul. Głowackiego 1) o godz. 18.25, a Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu (Pl.  Jagiellończyka 1) o 18.30.

 

Na widzów z Elbląga czaka dodatkowa atrakcja. - Wieczór rozpoczniemy tradycyjnie krótkim wstępem, następnie obejrzymy jedną z oper, a w trakcie przerwy rozlosujemy nagrody – mówi Natalia Piotrowska, kierownik Kina „Światowid”. - Przypominamy wszystkim uczestnikom o zabraniu ze sobą książeczek, w których przez cały zeszły sezon zbierali pieczątki, bo to na ich podstawie przyznawać będziemy upominki.

 

Są to m.in.: podwójne zaproszenia do Aqua SPA Hotel Młyn, voucher na zabiegi pielęgnacyjne w Studiu „Paris”, zaproszenie na kolację w  restauracji „Duchówka”, zestaw kosmetyków „Elnatura”, karnet upominkowy do Centrum Tańca „Promyk”, zaproszenie na wybrane wydarzania CSE „Światowid” oraz zaproszenia dla dwojga na wybraną transmisję The Metropolitan Opera 2015/2016. - Widzowie, którzy uczestniczyli w największej ilości spotkań wezmą udział w losowaniu nagrody głównej, czyli karnetu na cały przyszły sezon The Metropolitan Opera – dodaje Natalia Piotrowska.